Menü Kapat

Carcas Mimarlık’a IDA’dan 2 ödül

carcas-mimarlik-yatagan-termik-santrali-yeni-kontrol-odasi-kati-projesi-13-min

Carcas Mimarlık, IDA (International Design Awards) kapsamında Arter projesi ile “Endüstriyel Tesislerde İç Mekân Tasarımı” ve “Ofis İç Mekan Tasarımı” kategorilerinde “Silver” derecesiyle iki farklı ödüle layık görüldü.

Carcas Mimarlık’ın Başarısı: “Arter: Yatağan Termik Santrali Yeni Kontrol Odası Katı Projesi”

İç Mimar Merve Erker ve İç Mimar Serdar Gökhan ortaklığında faaliyet gösteren Carcas Mimarlık, prestijli bir uluslararası ödül olan IDA (International Design Awards) kapsamında önemli bir başarıya imza attı. Firmanın “Arter: Yatağan Termik Santrali Yeni Kontrol Odası Katı Projesi”, “Endüstriyel İç Mekan Tasarımı” ve “Ofis İç Mekan Tasarımı” kategorilerinde “Silver” ödülüne layık görüldü. Bu yıl 17. kez düzenlenen ve dünya çapında mimari, iç mimari, moda, grafik ve ürün tasarımı alanlarında pek çok eserin yarıştığı IDA Ödülleri, Oslo’da gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.

Arter projesi, endüstriyel tesislerin insan odaklı tasarımın önemini yeniden değerlendirmeye teşvik ederek sektöre öncülük etmeyi amaçlıyor. Güvenli, üretken ve verimli operasyonların gerçekleştirilmesine yönelik potansiyel konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen proje, Yatağan Termik Santrali’nin yeni kontrol odası katını içten dışa doğru ele alarak tasarlandı. Bu kapsamda, kontrol odası, tesisin sistemi ve operasyonlarının uzaktan izlenip 7/24 yönetildiği bir alan olarak öne çıkıyor.

Yeni katın tasarımında, iş istasyonlarından başlayarak kullanıcıların programatik, işlevsel ve ergonomik ihtiyaçları dikkate alındı. Böylece, alan verimliliği optimize edilirken mekâna dinamizm katan benzersiz bir form yaratıldı. Carcas Mimarlık, bu proje ile endüstriyel dönüşümde insan odaklı yaklaşımın önemini vurgularken, alanında inovatif ve estetik çözümler sunma konusundaki başarısını bir kez daha kanıtladı.

2019 yılında İstanbul’da kurulan Carcas Mimarlık, mimari tasarımda yenilik ve estetiği birleştiren bir mimarlık şirketidir. Firmanın misyonu, kullanıcıların ihtiyaçlarını ve çevresel sürdürülebilirlik kriterlerini göz önünde bulundurarak, estetik ve işlevselliği harmanlayan benzersiz yapılar yaratmaktır.

Posted in Haber

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir