Menü Kapat

Çuhadaroğlu 2024 Yılı Öğrenci Proje Yarışması

cuhadaroglu-mimarlik-yarismasi-yarismlari-2024


Çuhadaroğlu Alüminyum’un düzenlediği “Çuhadaroğlu 2024 Yılı Öğrenci Proje Yarışması” için 23 Eylül 2024 tarihine kadar başvuru yapılabiliyor.

cuhadaroglu-2024-mimarlik-ogrencisi-ogrencileri-yarismalari

Alüminyum sektörünün lider kuruluşlarından biri olan ÇUHADAROĞLU ALÜMİNYUM, mimarlık lisans öğrencilerine yönelik ulusal, tek kademeli bir mimari proje yarışmasını duyuruyor. İlk olarak 2003 yılında düzenlenen ve yaratıcı, genç fikirlerin üretilmesini, tartışılmasını teşvik eden Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması’nın bu yıl yirmincisi gerçekleştirilecek.

OYUN İÇİN[DE]

2024 yılı Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması’nın teması “OYUN İÇİN[DE]” olarak belirlenmiştir.

Yarışmanın Teması

Oyun, en basit haliyle, eğlence ve hoş vakit geçirme etkinliklerini çağrıştırır. Genellikle çocukluk çağıyla ilişkilendirilen ve çocuğun kendi kendine öğrenmesini, fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirmesini sağlayan oyun, aslında her yaştan insan için çeşitli etkinlikleri kapsar. Oyun, bir eğlence aracı olmanın ötesinde, herkese açık, toplumsal yaşamın hiyerarşik kalıplarının dışında, yaratıcı ve özgürleştirici bir eylemdir. Gündelik yaşamı ve yaşam mekânlarını dönüştürebilir, kentsel mekânları canlandırabilir ve yeniden biçimlendirebilir.

Bu yılki tema, kent ve oyun arasındaki ilişkilere, oyun mekânlarının kentsel yaşamı dönüştürme potansiyeline odaklanmaktadır. Yarışmanın amacı, öğrencileri seçtikleri bir kentte veya kent mekânlarında oyunla ilgili yenilikçi fikirler ve tasarımlar geliştirmeye teşvik etmektir. Katılımcılardan, oyunun dönüştürücü ve yenilikçi potansiyelini keşfederek, kentsel yaşamın yeni ve heyecan verici boyutlarını araştırmaları beklenmektedir.

Yarışma Takvimi

 • 27 Mayıs 2024: Yarışmanın duyurulması
 • 24 Haziran 2024: Soru sorma için son tarih (17:00’a kadar)
 • 1 Temmuz 2024: Soruların yanıtlanması
 • 8 Temmuz 2024: Çuhadaroğlu Fabrika gezisi
 • 23 Eylül 2024: Dijital teslimlerin son tarihi (23:59’a kadar)
 • 7 Ekim 2024: Jüri değerlendirmesi başlangıcı
 • 14 Ekim 2024: Ödüllerin ilanı ve jüri raporunun yayınlanması
 • 8 Kasım 2024: Kolokyum ve ödül töreni

Ödüller

 • 1. lik Ödülü: 30.000 TL
 • 2. lik Ödülü: 22.500 TL
 • 3. lük Ödülü: 15.000 TL
 • Eşdeğer Mansiyonlar: 7.500 TL x 3 adet

Dereceye giren katılımcıların iş ve staj başvuruları, ÇUHADAROĞLU tarafından öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Yarışmacılara Verilecek Belgeler

Yarışma Şartnamesi ve Bireysel ya da Ekip Başvuru Katılım Formu web sitesinde yer alacaktır.

Katılım ve Daha Fazla Bilgi

Katılım ve daha fazla bilgi için yarışmanın resmi web sitesi olan www.ogrenciprojeyarismasi.com ve instagram adresi @ogrenciprojeyarismasi ziyaret edilebilir.

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması, genç ve yaratıcı zihinlerin kentsel yaşam ve oyun teması üzerinden yenilikçi tasarımlar geliştirmelerine olanak tanıyan, önemli bir platform sunmaktadır. Yarışma, öğrencilerin oyun ve kent arasındaki ilişkilere dair yeni ve özgün yaklaşımlar ortaya koymalarını teşvik ederek, mimarlık eğitimi ve pratiğine değerli katkılar sağlamayı amaçlamaktadır.

Posted in Yarışma

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir