Menü Kapat

Deprem bölgesinde 307 bin inşaat devam ediyor

deprem-bolgesi-devam-eden-insaatlar-projeler-mehmet-ozhaseki

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Adıyaman’da düzenlenen bir iftar programında sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve oda temsilcileriyle bir araya gelerek Adıyamanlıların talep ve sorunlarını dinlediğini belirtti.

Depremlerden etkilenen Adıyaman’ın yeniden inşası için çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Özhaseki, daha güvenli ve yaşanabilir şehirler oluşturma hedefleri doğrultusunda çalıştıklarını söyledi.

Özhaseki, herkesin rahata kavuşması için çalışmalarının devam edeceğini dile getirerek, binlerce kişilik ekip ile çalıştıklarını ve 4 bin 334 köyde çelik karkaslı evler inşa ettiklerini belirtti. Bu çalışmaların bütçeyi zorladığını ancak halkın güvenli evlerine kavuşması için fedakarlık yapmaktan çekinmediklerini ifade etti.

Adıyaman’da yapılan konutların şehirde daha görünür hale geldiğini belirten Özhaseki, TOKİ konutlarının depremde kendini kanıtladığını ve 22 yılda 1 milyon 340 bin konut inşa ettiklerini söyledi. Hiçbir TOKİ konutunun depremde yıkılmadığını ve kaliteli işçilikle yapıldığını vurgulayan Özhaseki, şimdi de Adıyaman’da emlak konutları aracılığıyla lüks evler inşa ettiklerini ve bu projelerin kaliteli ve dayanıklı olmasına özen gösterdiklerini belirtti.

Posted in Haber

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir