Menü Kapat

MSGSÜ – VI. Çağdaş Mimarlık ve Sanat Sempozyumu

MSGSÜ-mimarlik-ve-sanat-sempozyumu-2023-kasim

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), Mimarlık Tarihi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen VI. Çağdaş Mimarlık ve Sanat Sempozyumu, “Cumhuriyetin 100. Yıldönümünde Çağdaş Mimarlık ve Sanat” temasıyla 16-17 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleşecektir. Bu sempozyumun ana konusu, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde çağdaş mimarlık ve sanatın rolü ve etkisi olarak belirlenmiştir.

Sempozyum, MSGSÜ Fındıklı Yerleşkesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleşecektir. Sempozyumun amacı, çağdaş mimarlık ve sanatın Türkiye’deki ve dünya genelindeki gelişmelerini, etkilerini ve gelecekteki rolünü tartışmak, paylaşmak ve anlamak için bir platform sunmaktır. Aynı zamanda, bu etkinlik Prof. Dr. Bülent Özer’in anısına düzenlenmektedir.

Sempozyumun katılımcıları, çağdaş mimarlık, sanat ve tasarım alanlarında çalışan akademisyenler, profesyoneller, öğrenciler ve meraklıları olabilir. Bu tür etkinlikler, fikir alışverişi, bilgi paylaşımı ve yeni perspektiflerin keşfi için önemli bir fırsat sunar. Katılımcılar, çağdaş mimarlık ve sanatın 100 yıllık Cumhuriyet tarihine nasıl katkı sağladığını ve gelecekte nasıl şekillenebileceğini ele alacaklardır.

MSGSÜ-CAGDAS-mimarlik-ve-sanat-sempozyumu-2023
Posted in Etkinlikler, Haber

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir