Menü Kapat

Upcycle İstanbul

Upcycle-istanbul-mimari-etkinlikler-mimarlik-aktiviteler


İstanbul’un ileri dönüşümü merkezine alan, yüksek sosyal etkisi ve çevre dostu yaklaşımıyla dikkat çeken Upcycle İstanbul Art and Design Festival, üçüncü kez ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde başlayacak ve 9 Haziran’a kadar sürecek olan etkinlikler, bu yıl da Müze Gazhane’de düzenlenecek.

“İleri Dönüşüm Hareketine Sen De Katıl” çağrısıyla bir hareket başlatan festival, kurumları, sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri, sanatçıları, tasarımcıları, halkı ve medyayı interaktif bir şekilde eyleme dahil ediyor. Bu yıl sorumlu tüketim temasını sahiplenen Upcycle İstanbul Art and Design Festival, tüketim alışkanlıklarının sınırlı kaynaklara sahip dünyamız üzerindeki etkisini fark ettirmeyi ve ileri-geri dönüşümün sürdürülebilir çevresel faydaları üzerine hep birlikte düşünmeyi amaçlıyor. Festivalde sürdürülebilirlik konusunda ilham veren sanat eserleri, atıklara ikinci şans veren tasarımlar, kısa film gösterimleri, çeşitli söyleşi ve atölyeler yer alacak.

Upcycle İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş.’nin destekleriyle hayata geçirilen Upcycle İstanbul Art and Design Festival‘in üçüncüsünü bu yıl 5-9 Haziran tarihleri arasında, Dünya Çevre Günü’nü de kapsayacak şekilde Müze Gazhane’de gerçekleştirecek.

Posted in Etkinlikler

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir