Menü Kapat

Cumhuriyetin 100. Yılında Tasarımla Düşünmek

dokuz-eylul-universitesi-mimari -yarisma-mimarlik-100-yil

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Cumhuriyet’in 100.yılına yakışır bir yarışma düzenliyor. Yarışmaya 24 Ocak 2024, saat 17:00’a kadar başvuru yapılabiliyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Cumhuriyet'in 100.yılına özel bir tasarım yarışmasına ev sahipliği yapıyor. Yarışma detaylarına linkten ulaşabilirsiniz.


Bu tasarım yarışması, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen bir öğrenci tasarım projesi yarışmasıdır ve çeşitli Türkiye’deki ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerin lisans öğrencilerine açıktır. İşte yarışmanın temel bilgileri ve katılım koşulları:

Yarışma Türü ve Şekli:

  • Serbest, ulusal ve tek kademeli bir öğrenci tasarım projesi yarışmasıdır.

Yarışmanın Konusu ve Yeri:

  • Proje alanı, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi önünde bulunan giriş alanıdır. Bu alan, DEÜ Mimarlık Fakültesi ve tören alanını içermekte olup, yeşil alanlar, ağaçlar ve sert zeminleri kapsar. Ağaçların korunması ve gelecekteki büyümeleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Katılımcılar:

  • T.C ve K.K.T.C’deki üniversitelerin ekip başı mimarlık ya da şehir planlama öğrencileri ve diğer disiplinlerin öğrencileri (kentsel tasarım, heykel, peyzaj mimarlığı vb.) katılabilirler.

Katılım Koşulları ve Esasları:

  • Katılım bireysel veya farklı disiplinlerden lisans öğrencileri ile ekip olarak yapılabilir.
  • Bir kişi bir kere ödül alabilir, ikinci bir ödül kazanılmışsa bu ödül geçersiz sayılır.
  • Katılımcılar öğrenim belgesini ibraz etmelidirler ve belirli formları doldurmalıdırlar.
  • Yarışmaya asil, yedek ve danışman seçici kurul üyelerinin, raportörlerin, yarışmayı açan kurum birimi yöneticilerinin birinci derece yakınları katılamazlar.
  • Kimlik zarfı üzerine “açılabilir” ibaresi yazılmışsa, jüri tarafından açılır ve sonuçlar bir tutanakla kaydedilir.
  • Belirtilen kurallara uymayanlar, projelerini teslim etseler bile yarışmaya katılmış sayılmazlar.

Yarışma, öğrencilerin tasarım yeteneklerini sergilemeleri ve fakülte giriş alanının ekolojik açıdan sürdürülebilir bir şekilde nasıl geliştirilebileceğini düşünmeleri için harika bir fırsat sunuyor gibi görünüyor.

Posted in Haber, Yarışma

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir